Põrsas kotis: automüüja müüs kliendile kalli hinnaga täiesti kõlbmatu kaubiku

11 200 eurot kaubiku eest maksnud kliendi üllatus oli suur, kui pärast autoremonditöökotta viimist selgus tõde – odomeetrit on rohkem kui 200 000 kilomeetri võrra tagasi keritud ja auto ei läbi korralist tehnoülevaatust.

Tarbijakaitseametisse pöördus klient, kes mullu novembris Pärnu kunn OÜst 11 200 euro eest Ford Transiti ostis. Ostmisehetkel näitas odomeeter, et masin on kokku sõitnud 147 000 kilomeetrit, hiljem autoremonditöökojas selgus, et tegelikult oli kaubiku läbisõit viimase õlivahetuse ajal olnud 371 263 kilomeetrit.

Lisaks sellele selgus ka pärast sõiduki tehnilise seisukorra kontrollimist, et masin ei läbi tehnoülevaatust ja peab minema tagasi kordusülevaatusele. Kuna tehnoülevaatuse läbimine ilma lisakulutusteta võimalik ei olnud, siis seisis 11 200 eurot maksnud kaubik kasutuseta.

Tarbijavaidluste komisjon otsustas, et klient võib lepingust taganeda ja Pärnu kunn OÜ peab talle lisaks sõiduki summale tagasi maksma ka tekkinud kahju 192 eurot.

Allikas: https://tarbija24.postimees.ee/6631335/porsas-kotis-automuuja-muus-kliendile-kalli-hinnaga-taiesti-kolbmatu-kaubiku

Rubriik: Auto kontrolli artiklid | Auto ostmine | Auto ostu lood |

Tagasi artiklite lehele